سیاسی

لویزیون دولتی انگلیس از عدم حضور انتشارات آثار شهید بهشتی در نمایشگاه کتاب تهران، ابراز ناراحتی کرده است.

به گزارش شبکه ایران، تلویزیون دولتی انگلیس از آنچه "جلوگیری از برپایی غرفه آثار شهید بهشتی در نمایشگاه کتاب" نامیده، ابراز ناراحتی کرده است!

"بی‌بی‌سی فارسی" در مطلبی که در سایت اینترنتی خود منتشر کرده، نوشته است: "مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مانع از حضور انتشارات آثار آیت‌الله بهشتی از نزدیکترین یاران آیت‌الله خمینی در نمایشگاه کتاب تهران شدند."

بی‌بی‌سی همچنین از عدم حضور این انتشارات در نمایشگاه - که بنا به گفته مسئولان، به دلیل انجام تخلفات صنفی بوده است - ابراز نگرانی کرده و آن را نشانه نبود آزادی بیان در ایران دانسته است.

حمایت تلویزیون دولتی انگلیس از انتشارات آثار شهید بهشتی درحالی صورت گرفته که فعالان سیاسی، علت این موضع‌گیری بی‌بی‌سی را حمایت از اقدامات علیرضا بهشتی، رئیس این انتشارات در هدایت آشوب‌های سال گذشته ارزیابی کرده اند.

گفتنی است از علیرضا بهشتی که به عنوان مشاور میرحسین موسوی در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته فعالیت می‌کرد، به عنوان مسئول تهیه لیست دروغین 72 کشته حوادث سال گذشته نام برده شده است.

علیرضا بهشتی؛ سردمدار پروژه شهیدسازی

بنابر اعلام گزارش نهادهای امنیتی، علیرضا بهشتی ارائه دهنده "لیست کشته های دروغین" به آقای موسوی بوده است. میرحسین هم بر پایه این لیست اقدام به موضع گیری علیه نظام و سوژه سازی برای محافل بیگانه کرد.

او حتی برای برخی از اسامی ذکر شده در آن لیست، همچون سعیده پورآقایی مراسم ختم هم گرفت اما بزودی مشخص شده که این دختر زنده است.

بر همین پایه بود که آقای بهشتی در ‍۱۸ شهریور ۱۳۸۸ بازداشت شد. البته او چند روز بعد به قید وثیقه آزاد شد تا پیگیر پروژه شهید‌سازی شود.

اما تلاش های جنجالی او مقامات قضایی را مجبور کرد تا وی را در روز ۷ دی ۱۳۸۸ یک روز پس از اغتشاش حامیان آقای موسوی در روز عاشورا بازداشت کنند. با این حال آقای بهشتی ماه بعد آزاد شد.
/ 2 نظر / 26 بازدید